Obchod

Ruština s Tomem

3 900,00 4 500,00 

Jak probíhají online lekce

Základem každého balíčku online jazykových lekcí je úvodní konzultace s lektorem a založení Google Classroom. Virtuální učebna slouží jako shromaždiště materiálů, které může student využívat kdekoliv a slouží tak jako ideální místo na průběžné testování znalostí, sdílení videí nebo zadávání domácích úkolů. Počínaje první lekcí se pak student s lektorem věnuje předem dohodnuté oblasti výuky za využití vzdělávacích aplikací a aktivit vybraných lektorem tak, aby co nejlépe reflektovaly potřeby každého studenta.

Vymazat
Katalogové číslo: - Kategorie:
Popis

Jak by ses uvedl, Tome?

Když jsem byl malý chtěl jsem být paleontologem, protože jsem měl rád dinosaury. Když mě to přešlo, chtěl jsem být asi ještě spisovatelem a novinářem, ale nakonec jsem šel studovat ruštinu. Asi za to může nějaká fascinace východem a různí autoři, jejichž jména končí na -ij nebo- oj. To mě přivedlo z Českých Budějovic do Brna. Z univerzity už jsem sice vylezl s diplomem, ale Brno jsme si oblíbil natolik, že tady ještě pár let pobydu, a možná až dokud nenatáhnu bačkory.

Co tě přivedlo k učení?

Zatímco jsem se sám učil ruštinu, přihodilo se mi, že jsem se ocitl na druhé straně katedry a začal jsem učit svůj mateřský jazyk Rusy a Ukrajince. Zjistil jsem, že mě to baví a když už jsme dokázal někoho naučit jazyk jako je čeština, řekl jsem si, proč bych to nezkusil s dalším, který znám. V současnosti tedy učím ruštinu pro Čechy a taky češtinu pro cizince.

Co bys nejradši dělal, kdybys neučil?

Kdybych neučil, asi bych víc překládal a možná bych se rád pustil i do tlumočení. Každopádně bych chtěl pořád pracovat s jazykem.

Proč sis vybral/a Školu hrou?

Protože si myslím, že lidé, kteří ji zrealizovali, jdou cestou k inovaci vzdělávání a můžu se zde něco naučit i já jako učitel. Důležité pro mě je také to, že nejde jenom o nějakou nutnost vyrobenou na koleně, když už musíme všichni pracovat online, ale o plnohodnotné online kurzy s jasnou koncepcí.

Co děláš ve volném čase?

Celkem dost čtu, to se dá od absolventa fildy asi čekat. Nečtu ale jenom ruskou literaturu, zajímám se třeba taky o komiksy. Před rokem 2020 jsem taky chodil dost do kina, teď spíš sedím doma a koukám na seriály. Snad ještě někdy vyrazím nejenom do kinosálu, ale taky na nějaký filmový festival, do Uherského hradiště nebo do Jihlavy. Jednou taky přijde čas, kdy budu čas znovu trávit po po brněnských hospodách a kavárnách
O lektorovi

O lektorovi

Oblíbené jídlo

Rajčata na všechny způsoby, hlavně nakládaná

Oblíbený film

Andrej Rublev, Spalovač mrtvol, Blade Runner

Oblíbená kniha

Mistr a Markétka, Srdce temnoty, Poslední kniha

Oblíbená hudba

Кино, Priessnitz, Nick Cavе

Sporty

Tak snad aspoň turistika, když už nic jiného

Vysněné povolání

To, co dělá, nebo spíš nedělá, statkář Oblomov